Cesta a ubytování

Doprava a ubytování

V případě zájmu o vlastní rezervaci letenek a ubytování Vám rádi pomůžeme s výběrem ubytování či letenky individuálně nebo prostřednictvím cestovních kanceláří z Německa, Rakouska či Slovenska.

Do Antalye se lze dostat přímým letem nebo letem s přestupem z Prahy, Mnichova, Vídně, v sezóně pak jsou i přímé lety z Bratislavy, Košic, Brna, Ostravy, Krakowa.

Máme dlouholeté zkušenosti s různými hotely v Antalyi a můžeme doporučit nejen ty s rozumnými cenami, ale hlavně ty, které se osvědčily v péči o postižené klienty, včetně speciálních služeb.

Strava

Turecko je rájem labužníků. Najdete zde nepřeberné množství koření, ovoce a zeleniny, které mají opravdovou chuť, spoustu mořských, ale i sladkovodních ryb a samozřejmě i vyhlášené Turecké sladkosti.

Většina klientů si rezervuje hotely s polopenzí nebo plnou penzí a nebývá ani problém v hotelu obstarat speciální dietu. Zároveň bez problému seženete v moderních hypermarketech většinu potravin, na které jste zvyklí z domova.

V případě speciálních diet či alergií nás prosím kontaktujte dopředu.

Zdravotní péče

  • Je dobré mít cestovní pojištění zahrnující i zdravotní pojištění, respektive pojištění léčebných výloh.
  • Pokud berete jakékoliv léky doporučujeme si s sebou vzít dostatečnou zásobu s mírnou rezervou pro případ nečekané událostí (ztráta, rozmočení ve vodě, apod.). Sepište si také jejich přesný seznam, který lze případně snadno a rychle ukázat lékaři.
  • Do letadla je dobré si vzít s sebou léky na 48 hodin pro případ zpoždění zavazadel.
  • V případě jakékoliv nečekané události či onemocnění je k dispozici lékař, který Vás může prohlédnout či předepsat léky. Zdravotnická zařízení v Antályi a přístup personálu k pacientům je většinou na vyšší úrovni, než u nás.
  • Většina zdravotních problémů, které řešíme, jsou spojeny s nachlazením nebo s dlouhým pobytem na slunci. Minimálně řešíme zažívací problémy.
  • Voda z kohoutku se nedoporučuje pít kvůli vysokému obsahu vápníku, jinak je zdraví nezávadná. Přímo v delfináriu je k dispozici automat s pramenitou vodou, káva a čaj pro klienty a jejich doprovod zdarma.
  • Stravování na ulici je bezpečné, ale v horkých letních měsících si člověk musí dávat větší pozor a některým potravinám se raději vyvarovat.

Pasy a víza

Pro vstup do Turecka nepotřebují občané České ani Slovenské republiky vstupní víza. Pas musí být platný minimálně dalších 6 měsíců od vstupu na území Turecka.